Turniej Halowy

Remis w Górkach !

• autor: cris77, 2019-06-24 21:23

W niedzielę 23 czerwca LKS Lubatowa rozegrał pierwszy mecz barażowy o klasę A. Nasza drużyna po trudnym spotkaniu ostatecznie remisuje w Górkach 1:1.

Pierwsza połowa w naszym wykonaniu była bardzo słaba. Tak naprawdę przeprowadziliśmy tylko 1 akcję wartą uwagi, ale bramkarz Górek ani razu nie był poważnie zatrudniony. Z kolei po drugiej stronie boiska działo się aż za dużo. Zwłaszcza pod koniec pierwszej części meczu . W 42 min po złym wybiciu piłki przez Michała Zygmunta gospodarze szybko rozegrali piłkę przed polem karnym, po czym w sytuacji sam na sam najlepszy strzelec miejscowych, Grzegorz Wojtowicz minął naszego bramkarza i otworzył wynik meczu. Na minutę przed końcem pierwszej połowy stratę w środku pola mogli wykorzystać piłkarze z Górek, ale tym razem w pojedynku sam na sam lepszy okazał się nasz bramkarza. Do przerwy 1:0 dla miejscowych.

W przerwie meczu padło sporo mocnych słów, które pobudziły naszych zawodników do lepszej gry. Mimo to druga połowa zaczęła się dla nas najgorzej jak tylko mogła ponieważ po zagraniu ręką w polu karnym K.Zygmunta arbiter podyktował rzut karny. Nienajlepszy strzał obrońcy z Górek wyczuł M.Zygmunt i wynik pozostał bez zmian. Ta sytuacja także podziałała mobilizująco na naszych zawodników. Wreszcie potrafiliśmy się nieco dłużej utrzymać przy piłce, kilka razy przeprowadziliśmy ataki bocznymi sektorami boiska. W ok 60 minucie dośrodkowanie Dawida Kuligi z rzutu rożnego, a następnie małe zamieszanie podbramkowe wykorzystał Grzegorz Zygmunt i mieliśmy 1:1. Po mocnej, intensywnej pierwszej połowie, miejscowi jakby spuścili z tonu, ich ataki nie były już tak groźne. Z kolei Lubatowianie mogli objąć prowadzenie ok 70 minuty, kiedy to G.Albrycht zagrał piłkę za plecy obrońców, a B. Kasprzycki wykorzystując swoją szybkość znalazł się w sytuacji 1 na 1 z bramkarzem. Niestety, uderzenie nie było na tyle precyzyjne i zwycięsko z tego pojedynku wyszedł golkiper. Pomimo wielkich chęci z obu stron wynik nie uległ już zmianie .

Po niedzielnym meczu jesteśmy minimalnie bliżej A klasy jednak przed nami jeszcze długa droga od osiągnięcia celu. Za tydzień rewanż w Lubatowej. Początek meczu o godz. 13.00

LKS Górki - LKS Lubatowa 1-1 (1-0)

1:0 Grzegorz Wojtowicz 42’
1:1 Grzegorz Zygmunt 60’