LKS vs Nowy Dwór

Jaśliska pokonane !

• autor: cris77, 2019-06-04 09:42

W niedzielę 2 czerwca LKS Lubatowa rozegrał XX kolejkę spotkań o mistrzostwo klasy B. Nasza drużyna wysoko pokonała Jasiołkę Jaśliska 4:0.

Pierwsza połowa w wykonaniu naszej drużyny nie była najlepsza. Po za pierwszym kwadransem tak na prawdę to przyjezdni lepiej prezentowali się na boisku. Mimo to w 16 minucie spotkania wyszliśmy na prowadzenie. Dośrodkowanie Wiktora Szwasta zamknął Paweł Sroka, który złamał akcję do środka i strzałem po ziemi z 14 metrów dał nam prowadzenie. Jasiołka mieła swoje okazje, ale raz uratował nas słupek, a raz ładną interwencją popisał się Michał Zygmunt. Z naszej strony odpowiedzieliśmy jeszcze szansami Grzegorza Zygmunta i Pawła Sroki, ale ich wykończenia były dalekie od ideału. Do przerwy 1:0.

W drugiej odsłonie też nie mogliśmy złapać odpowiedniego rytmu. Wówczas trener Szczurek zmienił pozycję Bartka Kasprzyckiego, który przeszedł na atak, a Dawid Kuliga cofnął się na bocznego pomocnika. Już pierwsza okazja Bartka powinna przynieść bramkę, ale nasz zawodnik fatalnie się pomylił z 5 metrów nie trafiając do pustej bramki. Co się odwlecze to nie uciecze i minute później Kasprzycki wpakował piłkę do siatki gości zamykająca ładną akcję drużyny. Po kilku minutach było już 3:0, a swojego drugiego gola w meczu po akcji sam na sam zdobył Kasprzycki. Przyjezdnych dobił Tomasz Kania, który po ładnym prostopadłym podaniu minął bramkarza i skierował piłkę do pustej bramki.

Podsumowując, być może goście z Jaślisk nie zasługiwali na tak wysoką porażkę. Fakt jest jednak taki, że nasi piłkarze po raz kolejny pokazali skuteczność pod bramką rywala i w zasadzie zasłużenie zgarnęli 3 punkty. Do końca sezonu pozostały już tylko 2 kolejki, a sytuacja w tabeli w dalszym ciągu jest bardzo ciekawa i tak na prawdę nie wiadomo, komu awans bezpośredni, a komu gra w barażach. W następną niedzielę ze względu na wycofanie się z rozgrywek drużyny z Równego zgarniemy darmowe 3 punkty w ramach walkowera. Dlatego nasza drużyna do gry wróci dopiero 16 czerwca, gdzie na zakończenie ligi zagramy na własnym terenie z Głowienką.

LKS Lubatowa - Jasiołka Jaśliska 4:0 (1:0)

1:0 Paweł Sroka 16'
2:0 Bartłomiej Kasprzycki 70'
3:0 Bartłomiej Kasprzycki 73'

M.Zygmunt - K.Zygmunt I, Ł.Zima, M.Szwast, W.Szwast (K.Wiernasz 46') - Sz.Pernal, M.Zima, P.Sroka [K.Zygmunt II 75'(Ł.Zając 85')], B.Kasprzycki  - G.Zygmunt (T.Kania 80'), D.Kuliga

autor: ~kibic 2019-06-05 08:46:31

avatar Zeby nie braklo punktow do miejsc premiowanych a to moze sie ziscic.

autor: ~JASIOŁKA 2019-06-09 16:58:49

avatar GRATULACJE DLA JASIONKI