Iwełka vs LKS

Derby dla Lubatowej !

• autor: cris77, 2019-05-13 18:57

W niedzielę 12 maja LKS Lubatowa rozegrał XVII kolejkę spotkań o mistrzostwo klasy B. Nasza drużyna po emocjonującym meczu pokonała Huragan Jasionka 1:0.

Mecz od początku do końca trzymał w napięciu jak na derby przystało. W pierwszych minutach to nasza drużyna miała przewagę co udokumentowała kilkoma strzała z którymi jednak poradził sobie bramkarz Jasionki. W 11 minucie prostopadłe zagranie Pawła Sroki do wbiegającego na czystą pozycję Kasprzyckiego kończy się przewinieniem defensora gości. Decyzja mogła być tylko jedna czerwona kartka dla piłkarza Huraganu i rzut wolny dla Lubatowej, którego jednak źle rozgrywa Kasprzycki. Wydawało się, że po wykluczeniu gracza przyjezdnych, naszym zawodnikom będzie łatwiej, ale nic takiego nie miało miejsca. Gra zrobiła się mocno szarpana i próżno było szukać okazji strzeleckich z obydwu stron. W dodatku kontuzji doznali Łukasz Zima i Michał Szwast za których odpowiednio pojawili się Michał Zima i Szymon Folcik. To nie była jedyna fatalna wiadomość w pierwszej połowie dla naszej drużyny, bo za niesportowe zachowanie względem kibiców przyjezdnych, czerwony kartonik obejrzał Grzegorz Albrycht i siły na boisku wyrównały się. W ostatnich minutach pierwszej połowy Huragan miał znakomitą okazję na zdobycie gola, ale ich zawodnik przegrał pojedynek z Michałem Zygmuntem.

Druga połowa też dostarczyła sporo wrażeń. Po kilkunastu minutach kontuzji doznał Jarek Zygmunt za którego pojawił się Kamil Wiernasz. Jak pech to pech, po za tym świetnie spisywał się bramkarz Jasionki, który wybronił m.in. dwa dobre uderzenia z rzutów wolnych Szymona Pernala. W odpowiedzi goście mogli wyjść na prowadzenie po sytuacji sam na sam, ale ich zawodnik uderzył nad bramką. Im bliżej końca meczu tym zdenerwowanie wśród naszych kibiców było co raz większe. Mieliśmy przewagę, ale brakowało zdecydowania pod bramką. W końcu po jednej z akcji po prawej stronie boiska, Bartek Kasprzycki zagrał do Michała Zimy, który w sytuacji sam na sam nie dał szans bramkarzowi na skuteczną interwencję. Ogromna radość wśród naszych zawodników, a także duża koncentracja na ostatnie minuty meczu. Mimo ataków naszych rywali, nie popełniamy żadnych błędów tak jak to było w pierwszym meczu i wygrywamy bardzo ważne i prestiżowe spotkanie.

Dzięki wygranej nadal zachowujemy szansę na co najmniej baraże. W następną niedzielę kolejny bardzo ważny mecz. Tym razem do Lubatowej przyjeżdża Węglówka, która na wiosnę spisuje się na prawdę dobrze. Początek meczu o godz. 13.00.

LKS Lubatowa - Huragan Jasionka 1:0 (0:0)

1:0 Michał Zima 82'

M.Zygmunt - J.Zygmunt (K.Wiernasz 55'), G.Albrycht, K.Zygmunt I, M.Szwast (Sz.Folcik 35') - Sz.Pernal, Ł.Zima (M.Zima 30'), D.Kuliga, B.Kasprzycki - G.Zygmunt (T.Kania 85'), P.Sroka (K.Zygmunt II 75')

Żółte kartki: D.Kuliga, Sz.Pernal, K.Wiernasz