Iwełka vs LKS

Podsumowanie 4 spotkań naszej drużyny !

• autor: cris77, 2019-05-09 21:41

Za nami 5 kolejek rundy wiosennej. Nasza drużyna w 4 rozegranych meczach zgromadziła 8 punktów na które złożyły się 2 zwycięstwa i 2 remisy. Bilans całkiem dobry, choć pozostaje niedosyt, bo punktów mogło być zdecydowanie więcej.

Na początku warto przypomnieć, że z rozgrywek po rundzie jesiennej wycofał się Beskid Równe. Mecze będą kończyć się walkowerem 3:0. W rundzie rewanżowej nie wystartuje też Tornado Wrocanka, które wycofało się z rozgrywek po 12 kolejce. W związku, że drużyna z Wrocanki nie rozegrała 50% meczów jej wyniki zostały anulowane. W tabeli miało to niewielkie znacznie i wszystkim zespołom z grupy odjęto po prostu 3 punkty za zwycięstwa z Tornadem (po rundzie jesiennej Wrocanka miała tylko 3 punkty za wygraną z Beskidem).

12 kolejka
Koniczynka Guzikówka Krosno - LKS Lubatowa 1:1 (1:0)
1:1 Szymon Pernal 72'

W pierwszym meczu rundy wiosennej remisujemy z Guzikówką Krosno. Spotkanie było wyrównane praktycznie od samego początku gry. W pierwszej połowie mamy dwie dobre sytuacje, ale ich nie wykorzystujemy. Gospodarze po naszym błędzie w rozegraniu zdobywają bramkę i prowadzą do przerwy. Druga odsłona była również wyrównana. Gola zdobywamy dość przypadkowo, bo po mocnym wstrzeleniu piłki w pole karne za sprawą Szymona Pernala, bramkarz popełnił błąd i futbolówka wpadła mu za przysłowiowy "kołnierz." W ostatnich minutach gry sędzia dyktuje kontrowersyjny rzut karny dla Guzikówki, który jednak świetnie broni Michał Zygmunt i ratuje nam jeden punkt.

13 kolejka
LKS Lubatowa - Nafciarz Bóbrka 1:0 (0:0)
1:0 Krzysztof Zygmunt II 77'

W drugim spotkaniu na wiosnę po ciężkiej przeprawie pokonujemy Nafciarza Bóbrkę. Od samego początku dało się zauważyć, że mecze nie będzie należał do najłatwiejszych. Mimo, że mieliśmy optyczną przewagę to jednak nic z niej nie wynikało. W drugiej połowie co śmielej na boisku zaczęli poczynać sobie przyjezdni. Kilka razy świetnie interweniował Michał Zygmunt. LKS też miał swoje sytuacje, ale dopiero w samej końcówce udało się w końcu zdobyć bramkę, która jak się później okazała dała nam 3 punkty. Autorem decydującego trafienia dla Lubatowej był Krzysztof Zygmunt młodszy, który w czystej sytuacji podciął piłkę nad wychodzącym bramkarzem, a zmierzającą piłkę do siatki "pomógł" dobić jeszcze wracający obrońca Nafciarza. To był trudny mecz, ale zakończony happy endem.

14 kolejka
Błękitni Jasienica Rosielna - LKS Lubatowa 4:4 (1:2)
0:1 Krzysztof Zygmunt II 20'
0:2 Grzegorz Zygmunt 31'
1:3 Bartłomiej Kasprzycki 48'

Po tygodniowej przerwie spowodowanej świętami Wielkanocnymi naszą drużynę czekał bardzo ważny pojedynek w Jasienicy Rosielnej. Mecz był bardzo otwarty, z duża ilością sytuacji podbramkowych. Jak na B klasę spotkanie stało na niezłym poziomie, a wynik końcowy świadczy, że był to mecz ciekawy z punktu widzenia kibica. W pierwszej połowie zdobyliśmy dwie bramki (K.Zygmunt II z  bliska i G.Zygmunt, który przelobował bramkarza w sytuacji sam na sam), ale Błękitni odpowiedzieli jednym trafieniem z rzutu karnego podyktowanego za faul Michała Zygmunta. Spodziewaliśmy się, że gospodarze mocno ruszą po przerwie, ale zanim to się stało prowadziliśmy 3-1 po golu B.Kasprzyckiego z prawej strony pola karnego, którego obsłużył podaniem G.Zygmunt. W 69 minucie G.Albrycht po niefortunnym wybiciu piłki wpakował ją do własnej bramki i było już tylko 3-2 dla gości. Po dwóch minutach swojej obecności na boisku na 4-2 podwyższył Tomek Kania wykańczając podanie G.Zygmunta z prawej strony boiska.Od tego momentu nie mający nic do stracenia Błękitni przycisnęli mocniej i w 81 minucie zdobyli gola z rzutu karnego podyktowanego za faul Sz.Pernala. Natomiast w doliczonym czasie gry zawodnik miejscowych pięknie uderza i zdobywa gola na 4-4. W ostatniej akcji meczu indywidualnym rajdem popisał się jeszcze Kasprzycki, ale ostatecznie został zablokowany przez obrońców. Remis jak porażka. Na nic pochwały Jasienickich działaczy pod adresem naszych zawodników, jeśli remisujemy w takich okolicznościach. Przed meczem, można było zakładać, że remis będzie niezłym wynikiem, jednak pozostaje niedosyt, zwłaszcza, że Błękitni trzykrotnie musieli gonić wynik.

15 kolejka
pauza

16 kolejka
Piastovia Miejsce Piastowe - LKS Lubatowa 1:5 (1:3)
0:1 Grzegorz Zygmunt 11'
0:2 Grzegorz Zygmunt 15'
0:3 Bartłomiej Kasprzycki 30'
1:4 Bartłomiej Kasprzycki 60'

Mecz bez historii. Zostanie zapamiętany głównie z powodu bardzo trudnych warunków do gry. Na boisku zalegało sporo wody i gra momentami przypominała bardziej piłkę wodną niż nożną. Druga sprawa to kiepska skuteczność naszych zawodników. Można śmiało stwierdzić, że gdyby chociaż część sytuacji udało się zamienić na gole - wynik byłby dwucyfrowy. 5-6 sytuacji sam na sam zmarnowali nasi zawodnicy, ponadto G.Zygmunt nie wykorzystał rzutu karnego (skuteczna interwencja bramkarza), a B.Kasprzycki po minięciu bramkarza trafił w boczną siatkę. Na podkreślenie zasługuje gol wspomnianego wcześniej Kasprzyckiego, który po zejściu do środka boiska z ok 20 metrów huknął na bramkę, a piłka na wysokości okienka bramki odbiła się od słupka i wpadła do siatki. Mecz był zdecydowanie pod kontrolą Lubatowian, goście poza dwoma,trzema sytuacjami (jedna wykorzystana- rzut karny po faulu Albrychta) nie potrafili sprawić naszym piłkarzom większych problemów.