XII Turniej o P.S.K.

Porażka na zakończenie rundy !

• autor: cris77, 2018-10-29 11:46

W niedzielę 28 października LKS Lubatowa rozegrał ostatnią XI kolejkę w rundzie jesiennej o mistrzostwo klasy B. Nasza drużyna przegrała z Głowienką 4:1.

Spotkanie, które zostało rozegrane na stadionie w Miejscu Piastowym nie mogło się lepiej rozpocząć dla naszej drużyny. W 8 minucie zły wykop bramkarza Głowienki przejął Bartek Kasprzycki, przełożył sobie piłkę na lewą nogę i z ok 20 metrów posłał precyzyjne uderzenie koło słupka. Nasza drużyna lepiej prezentowała się na dość trudnym, grząskim boisku i zabrakło tylko szczęścia w kilku akcjach, które powinny przynieść drugiego gola. Świetną szansę na podwyższenie prowadzenia zmarnował Gelo, który niecelnie główkował po dośrodkowaniu Kasprzyckiego. Piłka w tej sytuacji nieznacznie minęła bramkę tak, że bramkarz gospodarzy tylko odprowadził ją wzrokiem. W 20 minucie po jednej z nielicznej akcji Głowienki, przed naszym polem karnym Krzysiek Zygmunt starszy zdaniem arbitra przewrócił rywala na czerwoną kartkę! Sytuacja mocno kontrowersyjna i w ocenie wielu na pewno nie na taki kolor kartonika. Rzut wolny przed "szesnastką", precyzyjny strzał w krótki róg bramki jednego z graczy Głowienki i był remis 1:1. Minute później fatalne zachowanie naszych defensorów przed polem karnym, przepuszczona piłka i po akcji sam na sam przegrywamy 2:1. Nim upłynęła kolejna minuta i było już 3:1 dla przeciwnika. Kolejne złe zachowanie w obronie naszych graczy, wyjście sam na sam jednego z graczy LKS-u, który dogrywa na "pustaka" do swojego kolegi. Prawdziwy horror, gospodarze, który niczym szczególnym się nie wyróżniali do 20 minuty nagle zaaplikowali naszej drużynie 3 gole, które przesądziły losy meczu. W drugiej odsłonie mimo chęci, walki zabrakło szczęścia pod bramką rywala. Na domiar złego w 85 minucie, faul Albrychta w polu karnym zakończył się "jedenastką" dla Głowienki, która została zamieniona na gola. 4:1.

Przegrywamy bardzo ważne spotkanie na zakończenie pierwszej rundy sezonu 18/19. Po czerwonej kartce i szybkich ciosach w postaci 3 goli nie potrafiliśmy się już podnieść co przełożyło się na porażkę. Na półmetku rozgrywek zajmujemy piąte miejsce ze stratą 3 punktów do drugiego miejsca dającego baraże i już 7 oczek do prowadzącej Jasionki. Zimą z pewnością czeka nas dużo pracy, aby na wiosnę powalczyć przynajmniej o miejsce barażowe. Na ten moment należy podziękować naszej drużynie za minioną rundę, za wysiłek włożony w rozegrane spotkania i życzyć, aby na wiosnę było po prostu lepiej. LKS!

LKS Głowienka - LKS Lubatowa 4:1 (3:1)

0:1 Bartłomiej Kasprzycki 8'

M.Zygmunt - G.Albrycht, K.Zygmunt I, D.Kuliga, J.Szczurek (P.Jakieła 46') - M.Zima, Ł.Zima, B.Kasprzycki (A.Borek 72'), K.Zygmunt II (M.Masłowski 46') - G.Zygmunt, Sz.Szwast (T.Kania 66')

Żółte kartka: Kasprzycki