dzisiaj: 869, wczoraj: 349
ogółem: 2 323 891

Pewna wygrana z Beskidem !

• autor: cris77, 2018-10-21 15:59

W niedzielę 21 października LKS Lubatowa rozegrał X kolejkę spotkań o mistrzostwo klasy B. Nasza drużyna pewnie pokonała Beskid Równe 7:0.

W przedostatnim meczu rundy jesiennej nasza drużyna podejmowała zespół z Równego, który do Lubatowej przyjechał zaledwie w 9-cio osobowym składzie. Mimo sporej przewagi pierwszą bramkę strzelamy dopiero w ok 30 minucie spotkania. Autorem gola był Szymek Szwast, który najlepiej odnalazł się polu karnym i sytuacyjnym uderzeniem wyprowadził nasz zespól na prowadzenie. To rozwiązało worek z bramki, bo na przestrzeni kilkunastu minut LKS zdobył jeszcze dwie bramki i do przerwy mieliśmy wynik 3:0. Drugą i trzecią bramkę dla naszej drużyny zdobył Grzesiek Zygmunt. Najpierw oddał przytomny strzał w zamieszaniu podbramkowym, a później z bliska strzałem głową skierował piłkę do siatki po interwencji bramkarza Beskidu, który chwile wcześniej odbił uderzenie Bartka Kasprzyckiego.

Drugą połowę rozpoczęliśmy od zdobycia kolejnej bramki. Tym razem do siatki trafił Dawid Kuliga po płaskim strzale i nie najlepszej interwencji bramkarza gości. Kolejne bramki wydawały się tylko kwestią czasu, bo co raz nasz zespól sunął z atakami na bramkę przeciwnika. W ostatnim kwadransie zobaczyliśmy jeszcze trzy bramki. Najpierw wrzutkę Krzyśka Zygmunta młodszego wykorzystał strzałem głową Kuliga i mieliśmy 5:0. Po kilku minutach i zamieszaniu podbramkowym największym sprytem wykazał się młodszy Krzysiek i z bliska umieścił piłkę w bramce Beskidu. Dzieła zniszczenia dopełnił precyzyjnym uderzeniem zza pola karnego Szymek Szwast ustalając wynik na 7:0 dla Lubatowej.

Podsumowując, lekko, łatwo i przyjemnie można by rzec. Wynik spotkania przy tylu okazjach stworzonych przez nas zespół powinien być o wiele wyższy jednak najważniejsze są zdobyte 3 punkty. Za tydzień zagramy po raz ostatni w tej rundzie. W wyjazdowym meczu podejmiemy Głowienkę, która w tej kolejce pokonała lidera z Jasionki. Zapowiada się bardzo ciekawe widowisko, które z pewnością będzie miało wpływ na końcowy układ tabeli, ale i może zdecydować o lepszej pozycji startowej na wiosnę w drodze po wywalczenie miejsca dającego awans do wyższej klasy rozgrywkowej.

LKS Lubatowa - Beskid Równe 7:0 (3:0)

1:0 Szymon Szwast 22'
2:0 Grzegorz Zygmunt 41'
3:0 Grzegorz Zygmunt (głową) 43'
4:0 Dawid Kuliga 50'
5:0 Dawid Kuliga (głową) 80'
6:0 Krzysztof Zygmunt II 84'
7:0 Szymon Szwast 86'

M.Zygmunt - K.Zygmunt I, G.Albrycht, M.Szwast (P.Jakieła 46'), Sz.Folcik - D.Kuliga, Sz.Szwast, Ł.Zima, B. Kasprzycki (K.Zygmunt II 60') - G.Zygmunt, P.Sroka (M.Masłowski 65')