godz. 17.30.

JKS Jasionów vs LKS Lubatowa 1:3

Zwycięstwo z Węglówką !

• autor: cris77, 2018-10-04 22:01

W niedzielę 30 września LKS Lubatowa rozegrał VII kolejkę spotkań o mistrzostwo klasy B. Nasza drużyna po ciekawym meczu pokonała na wyjeździe Węglówkę 2:1.

Przed meczem byliśmy świadkami otwarcia i poświęcenia nowego budynku klubowego w Węglówce. Nowy i okazały budynek już niedługo będzie służył piłkarzom rozgrywającym mecze na kameralnym stadionie. Do spotkania przystąpiliśmy bez Jarka Zygmunta i Szymka Pernala. To niestety spowodowało, że na środku obrony ponownie musiał zagrać Łukasz Zima, a jego miejsce w środku pola zajął Paweł Sroka. Mimo tego początku meczu nie można było sobie lepiej wyobrazić. Chwilę po rozpoczęciu gry piłka trafiła do Kasprzyckiego, który mocnym podaniem wzdłuż bramki obsłużył Grześka .Zygmunta, a ten nie miał problemów ze skierowaniem piłki do siatki. Na zegarku sędziego była 24 sekunda i mieliśmy 1-0. Kolejne 15 min to niezła gra naszej drużyny, mimo, że Rotar też pokazał się z niezłej strony, zagrażając naszemu zespołowi głównie po wrzutach z autu i rzutów rożnych. Po jednym z nich świetnie interweniował Michał Zygmunt. Z kolei Lubatowianie stworzyli w tym okresie jedną świetną okazję, po której G.Zygmunt trafił do bramki. Gol jednak niesłusznie został nieuznany bowiem na pozycji spalonej znajdował się D.Kuliga, który jednak nie brał udziału w akcji. Po drugiej stronie w pole karne wbiegał Gelo, ale w tym momencie chorągiewka sędziego bocznego była już w górze. Szkoda tej sytuacji ponieważ na małym boisku w Węglówce wszystko mogło się jeszcze wydarzyć. Kilka chwil później Rotar przeprowadza szybką akcję, dłuższa piłka wędruje za plecy Szymka Folcika, dopada do niej Łukasz Buczek, wykorzystuje zawahanie naszego obrońcy i uderza w długi róg. Piłka odbija się od słupka i wpada do bramki. 1-1. Przed przerwą dwie bardzo dobre okazje zaprzepaścił Bartek Kasprzycki. Najpierw po solowym rajdzie z lewej strony i strzale w kierunku dalszego słupka piłka nieznacznie mija bramkę gospodarzy. Następnie nasz skrzydłowy nie trafia czysto w piłkę po dograniu wzdłuż bramki i piłka o metr mija słupek. Do przerwy remis.

Po przerwie długo nie widzieliśmy ciekawej okazji, ani z jednej, ani z drugiej strony. Dopiero ok 60 minuty środkiem pola ruszył Michał Zima, który oddał mocny strzał, ale w środek bramki i Jakub Żukowski nie miał problemów ze złapaniem piłki. W 70 minucie mieliśmy naprawdę sporo szczęścia. W ciągu kilku sekund trzykrotnie zakotłowało się w naszym polu bramkowym. Prawdziwe "cuda" w bramce wyprawiał Michał Zygmunt dwukrotnie wybijając piłkę zmierzającą do bramki, a po trzecim strzale przeniósł piłkę nad poprzeczką. W 75 minucie na boisku pojawił się Tomek Kania. Jak się później okazało była to zmiana decydująca o końcowym wyniku. Nasz napastnik potrzebował trzech minut, by podwyższyć prowadzenie. Stało się tak po dobrym podaniu Gela z lewej strony boiska. Tomek mając piłkę na lewej nodze, zamarkował strzał, przełożył piłkę na prawą nogę, tym samym nabierając bramkarza i obrońcę i z wielkim spokojem trafił do pustej bramki. 1-2! Do końca meczu kontrolowaliśmy już boiskowe wydarzenia, mimo, że arbiter doliczył aż 7 minut. W tym czasie Rotar nie zagroził nam poważniej ani razu, natomiast w 96 minucie akcję prawą stroną przeprowadził Krystian Ferenc i zakończył ją mocnym strzałem w słupek. Po chwili arbiter zakończył zawody. Podsumowując był to bardzo trudny mecz, w którym przez cały czas musieliśmy być mocno skoncentrowani. Wymagający, silny fizycznie przeciwnik postawił trudne warunki, jednak szczęście w końcu uśmiechnęło się do Lubatowej i zdobywamy bardzo ważne 3 punkty.

Na koniec chcielibyśmy podziękować gospodarzom za poczęstunek po meczu z okazji otwarcia nowego budynku klubowego.

Rotar Węglówka - LKS Lubatowa 1:2 (1:1)

0:1 Grzegorz Zygmunt 1'

M.Zygmunt -  Ł.Zima, G.Albrycht, M.Szwast, Sz.Folcik - D.Kuliga (K.Zygmunt II 65'), M.Zima (A.Borek 70'), P.Sroka (Sz.Szwast 60'), B. Kasprzycki (K.Ferenc 90') - M.Masłowski ( T.Kania 75'), G.Zygmunt

Żółte kartki: Albrycht, Kasprzycki, G.Zygmunt, Borek, Kania, K.Zygmunt