Potok vs Lubatowa

Kolejne 3 punkty !

• autor: cris77, 2018-09-17 10:52

W niedzielę 16 września LKS Lubatowa rozegrał V kolejkę spotkań o mistrzostwo klasy B. Nasza drużyna pewnie pokonała Piastowię Miejsce Piastowe 4:1.

Spotkanie zaczynamy od mocnego uderzenia. Już w pierwszej minucie dośrodkowanie z rzutu rożnego Krzyśka Zygmunta młodszego wykorzystał, co prawda na raty, Grzesiek Albrycht i mieliśmy 1:0. Kilka minut później doszło do groźnie wyglądającego urazu naszego bramkarza za sprawą nieodpowiedzialnego wejścia jednego z graczy gości. Na szczęście po kilku minutach Michał mógł kontynuować grę. Po lekkim przestoju i nie najlepszej grze odpowiadamy drugą bramką. Kolejne centra z rożnego Krzyśka i tym razem Grzesiek Zygmunt z bliska strzałem głową podwyższa prowadzenie. Przyjezdni tak na prawdę po za kilkoma uderzeniami słabej jakości nie stworzyli sobie groźniejszej sytuacji pod bramką Zygmunta. W doliczonym czasie pierwszej połowy kopia akcji drugiej bramki tylko, że tym razem Gelo nogą skierował piłkę do siatki. 3:0.

Drugą odsłonę zaczęliśmy spokojnie kontrolując boiskowe wydarzenia. Niestety w ok 60 minucie po błędzie Albrychta i zbyt lekkim dograniu do Michała, nasz obrońca fauluje wyprzedzającego go napastnika w polu karnym co skutkuje jedenastką. Rzut karny pewnie wykorzystał jeden z graczy Piastovi i choć bliski obrony był nasz bramkarz to jednak strzał był precyzyjny. Stracony gol wprowadził trochę nerwowości w naszą grę. Na szczęście szybko podwyższyliśmy prowadzenie. Po ładnej akcji prawą stroną i podaniu wzdłuż bramki, najlepiej w polu karnym odnalazł się wprowadzony chwilę wcześniej Adrian Borek i bliska skierował piłkę do pustej bramki. Do końca meczu mieliśmy jeszcze kilka okazji na powiększenie dorobku bramkowego, ale kilkukrotnie dobrze spisywał się bramkarz gości lub brakowało ostatniego podania. Przyjezdni nie zagrozili już w większym stopniu naszej bramce i ostatecznie wygrywamy 4:1.

Podsumowując niezłe zawody rozegrali nasi piłkarze, odnosząc pewne zwycięstwo z Miejscem Piastowym. Kilka elementów na pewno jeszcze trzeba poprawić, jednak z meczu na mecz powinno być co raz lepiej. W następną niedzielę bardzo ważne derbowe starcie z Jasionką. Nie ma co ukrywać, że by liczyć się w walce o najwyższe cele do Lubatowej musimy przywieźć punkty. Zapowiada się na prawdę ciekawe widowisko na które już teraz można zaprosić.

LKS Lubatowa - Piastovia Miejsce Piastowe 4:1 (3:0)

1:0 Grzegorz Albrycht 1'
2:0 Grzegorz Zygmunt 25' (głową)
3:0 Grzegorz Zygmunt 45'+7
4:1 Adrian Borek 70'

M.Zygmunt - G.Albrycht, K.Zygmunt I, Sz.Folcik, M.Szwast - B.Kasprzycki (Sz.Szwast 75'), M.Zima, P.Jakieła (K.Ferenc 80'), K.Zygmunt II (A.Borek 60') - G.Zygmunt, M.Masłowiski (T.Kania 65')

Żółte kartki: G.Albrycht, M.Zima

autor: ~obserwator 2018-09-18 18:31:57

avatar Jak do tej pory nasi wygrywali z drużynami z "ogona" tabeli! Czas najwyższy wygrać z zespołem "czołówki" naszej grupy!

LKS GłowienkaLKS Lubatowa
LKS Głowienka 4:1 LKS Lubatowa