godz. 17.30.

LKS Lubatowa - Beskid Równe
Orzeł Pustyny - Jasiołka Jaśliska

JKS Jasionów vs LKS Lubatowa 1:3

Klęska z Jasienicą Rosielną !

• autor: cris77, 2018-09-03 21:33

W niedzielę 2 września  LKS Lubatowa rozegrał III kolejkę spotkań o mistrzostwo klasy B. Nasza drużyna po fatalnym meczu wyraźnie uległa drużynie z Jasienicy Rosielnej aż 1:5.

Kadra przed niedzielnym starciem z Jasienicą mogła cieszyć, choć  przed meczem z powodu urazu ze składu wypadł Dawid Kuliga, którego zastąpił Sebastian Sokół. Niestety o pierwszej połowie można napisać krótko - do zapomnienia. Już w 2 minucie rozpoczął się istny koszmar naszej drużyny, gdy po błędzie środkowych obrońców, Grzesiek Albrycht poślizgnął się i zawodnik gości w sytuacji sam na sam otworzył wynik meczu. Błękitni po 5 minutach mieli już 2 bramki przewagi, kiedy to Szymek Pernal był ustawiony za szeroko i napastnik gości wykorzystał prostopadłe zagranie. Po kwadransie przegrywamy trzema bramkami, a kolejny gol to samobójcze trafienie Albrychta, który przypadkowo dostał piłką w klatkę piersiową i ta wpadła do bramki. W dalszym ciągu nasza defensywa wyglądała jak "tykająca bomba". Kolejną bramkę tracimy po rzucie karnym, którego widział tylko sędzia niedzielnych zawodów. Dziełem zniszczenia w pierwszej połowie było nieprzemyślane zagranie Grześka Zygmunta w stronę naszego bramkarza, które jak się okazało przejął zawodnik gości i w czystej sytuacji ustalił wynik pierwszej połowy. 0:5!

W przerwie trener Szczurek dokonał aż 4 zmian. Gra nieco bardziej sie wyrównała, ale w tym czasie mieliśmy tylko jedną okazję, ale Maciej Masłowski nie trafił w bramkę z ostrego kąta. Za to goście mimo słabszego tempa niż w pierwszej połowie stworzyli sobie kilka groźnych sytuacji, a Michał Zygmunt trzykrotnie popisał się świetnymi interwencjami. W naszych szeregach sporo ożywienia wniósł Bartek Kasprzycki, który dostał pierwsze ponad 20 minut po powrocie zza granicy.  Nie dość że trafił do bramki po prostopadłym zagraniu to jeszcze dwukrotnie był bliski zdobycia kolejnych goli. Skończyło się tylko na honorowym trafieniu. Wynik 1:5 mówi absolutnie wszystko. Zupełnie oddaliśmy pole Błękitnym, a ponadto w niektórych sytuacjach wręcz im "pomagaliśmy". Prawdopodobnie to był najgorszy mecz naszej drużyny pod wodzą trenera Szczurka.

Podsumowując, zimny prysznic na pewno się przyda naszym graczom i z pewności zmobilizuje do jeszcze cięższej pracy. Frekwencja na dotychczasowych meczach cieszy tak jak powrót kilku graczy do drużyny przy których młodzi zawodnicy powinni nabrać pewności siebie, a także cennego doświadczenia. W następną niedzielę jedziemy do Wrocanki chociaż po części zmazać plamę na wysoką porażkę z Jasienicą i co oczywiste przywieźć do Lubatowej komplet punktów.

LKS Lubatowa - Błękitni Jasienica Rosielna 1:5 (0:5)

1:5 Bartłomiej Kasprzycki 68'

M.Zygmunt - G.Albrycht, Ł.Zima, Sz.Pernal (M.Szwast 46'), Sz.Folcik - G.Zygmunt (W.Szwast 70'), P.Sroka (M.Zima 46'), S.Sokół (K.Zygmunt 46'), P.Jakieła - A.Borek (T.Kania 46'), M.Masłowski (B.Kasprzycki 65')

Żółte kartki: G.Albrycht, K.Zygmunt