Nasz Stadion

Remis i zwycięstwo na start rozgrywek !

• autor: cris77, 2018-08-29 00:00

W niedzielę 19 sierpnia LKS Lubatowa rozpoczął nowy sezon 2018/2019 meczem na własnym stadionie z Guzikówką. Spotkanie zakończyło się hokejowym remisem 4:4. Tydzień później 26 sierpnia w II kolejce nasza drużyna pokonała 2:0 na wyjeździe zespół z Bóbrki.

Grad goli na inauguracje

W pierwszym meczu nowego sezonu zgromadzeni kibice na stadionie w Lubatowej zobaczyli prawdziwy festiwal bramek. Po okresie wyrównanej gry premierową bramkę w rozgrywkach 18/19 strzelił Adrian Borek, który wykończył ładną akcję Sebastiana Sokoła. Niestety w odstępie ok 10 minut straciliśmy dwie bramki w tym jedną po podyktowanym dla rywali kuriozalnym rzucie karnym o którym nie mogło być mowy.

Drugą część gry zaczęliśmy od mocnego uderzenia w postaci wyrównującego gola. Dobre długie zagranie od Szymka Pernala za plecy obrońców wykorzystał w sytuacji sam na sam Maciek Masłowski. Kilkanaście minut później złe ustawienie na lewej stronie Wiktora Szwasta wykorzystał zawodnik gości i znów przegrywaliśmy. Po licznych próbach w końcu udało się wyrównać stan meczu. Podręcznikowa akcja na linii Gelo-Kuliga-Masłowski, zakończyła się golem tego ostatniego z bliskiej odległości. To nie był jeszcze koniec emocji w tym meczu, ponieważ goście po kolejnym naszym błędzie w defensywie wyszli na prowadzenie w 89 minucie gry. Kiedy wydawało się, że sezon rozpoczniemy od porażki w doliczonym czasie gry dobrze w polu karnym rywala odnalazł się Michał Szwast, który uderzył za zasłony i nie dał szans na skuteczną interwencję bramkarzowi Guzikówki. Ostatecznie inauguracyjne spotkanie zakończyło się remisem 4:4.

LKS Lubatowa - Koniczynka-Guzikówka Krosno 4:4 (1:2)

1:0 Adrian Borek 23'
2:2 Maciej Masłowski 53'
3:3 Maciej Masłowski 80'
4:4 Michał Szwast 90'+2

M.Zygmunt - G.Albrycht, Ł.Zima, Sz.Pernal, W.Szwast - D.Kuliga, P.Sroka, S.Sokół (Sz.Folcik 70'), K.Zygmunt (G.Zygmunt 55') - A.Borek (T.Kania 65'), M.Masłowski (M.Szwast 85')

Żółte kartki: Sz.Pernal, G.Albrycht

Pierwsze zwycięstwo w nowym sezonie

W wielkim błędzie byli Ci, co myśleli że mecz będzie spacerkiem dla naszej drużyny. Zawodnicy Nafciarza postawili bardzo trudne warunki i przez cały mecz wynik był sprawą otwartą. Co więcej, to gospodarze pierwsi zaatakowali i powinni prowadzić gdyż po faulu Szymka Pernala w polu karnym sędzia podyktował rzut karny. Intencje strzelca wyczuł Michał Zygmunt i z tego pojedynku wyszedł obronna ręką. Poza tym gospodarze jeszcze dwukrotnie celnie strzelali na bramkę Michała, jednak nasz bramkarz świetnie bronił kąśliwe uderzenia napastników gospodarzy. Ataki naszej drużyny na dobre rozpoczęły się ok 25 minuty. Najpierw bliski przepięknego trafienia był Pernal, który huknął z pierwszej piłki (z kola środkowego). Zmierzającą w okienko piłkę zdołał jednak sparować na słupek bramkarz Nafciarza. Z pewnością byłby to gol sezonu jeśli piłka znalazłaby się w siatce rywala. Chwilę później konstrukcję bramki obił również Paweł Sroka. W słupek z kilku metrów uderzył także Dawid Kuliga, a w ostatnich minutach również Grzesiek Zygmunt. Mimo wielu szans, bardzo ciekawa pierwsza polowa kończy się bezbramkowym remisem

Początek drugiej polowy był nieco spokojniejszy i na pierwsze zagrożenie przyszło czekać kilka dobrych minut. Wówczas z 8 metrów w zamieszaniu podbramkowym w poprzeczkę trafia Adrian Borek. Mogłoby się wydawać, że bramka Nafciarza została zaczarowana. Od czasu do czasu miejscowi oddali kilka niecelnych strzałów, ale większość w bezpiecznej odległości od naszej bramki. W 62 min na strzał z dystansu lewą nogą zdecydował się Gelo. Nie był to najlepszy strzał naszego pomocnika, ale piłka ku zdziwieniu kibiców odbiła się od słupka (!) i wpadła do bramki Bóbrki. Nareszcie - można było powiedzieć! Ostatni kwadrans to głównie ataki Nafciarza z których wychodzimy z obronną ręką. Po kilku akcjach gospodarzy stwarzamy sobie świetną okazję, ale w sytuacji 2 na 1, Borek zamiast podać do lepiej ustawionego Tomka, uderza prosto w bramkarza. Na szczęście w 88 minucie zadajemy ostateczny cios. Szybka kontra naszej drużyny zakończyła się podaniem Tomka Kani do Wiktora Szwasta, który w sytuacji sam na sam zdobył drugiego gola dla naszego zespołu ustalając wynik meczu na 2:0 dla Lubatowej.

Podsumowując trudny mecz zakończony jednak pierwszą wygraną w tym sezonie LKS-u. Z pewnością drużyna z Bóbrki sprawi jeszcze nie jednemu rywalowi sporo kłopotów, bo w niedzielnym meczu pokazał na prawdę ciekawą grę w piłkę i kto wie, gdyby wykorzystali rzut karny. Z drugiej jednak strony Nafciarz miał w kilku sytuacjach sporo szczęścia ponieważ aż cztery razy przed stratą bramki ratował ich słupek, a raz poprzeczka. W następną niedzielę bardzo ważne spotkanie z Jasienicą Rosielną, która jest jednym z kandydatów do awansu.

Nafciarz Bóbrka - LKS Lubatowa 0:2 (0:0)

0:1 Grzegorz Zygmunt 62'
0:2 Wiktor Szwast 88'

M.Zygmunt - G.Albrycht, Ł.Zima, Sz.Pernal (M.Szwast 65'), Sz.Folcik - G.Zygmunt, P.Sroka, D.Kuliga (K.Ferenc 85'), K.Zygmunt (W.Szwast 55') - A.Borek, M.Masłowski (T.Kania 46')