Kontakty

Aktualności

Zwycięstwo z Głowienką !

• autor: cris77, 2018-06-04 21:12

W niedzielę 3 czerwca LKS Lubatowa rozegrał przedostatnią XXI kolejkę spotkań o mistrzostwo klasy B. Nasza drużyna pokonała Głowienkę 3:1.

["info w zakładce "więcej"]

Pierwsza część spotkania przebiegała w istnie piknikowej atmosferze. Gra była momentami niedokładna i senna, ale to nasza drużyna stworzyła sobie lepsze sytuacje do zdobycia bramki. Niestety Tomek Kania zaprzepaścił dwie świetne okazję na gola co pod koniec pierwszej połowy zemściło się w postaci straconej bramki. Kontrowersyjny rzut karny za zagranie ręką Łukasza Zająca wykorzystał napastnik Głowienki i przegrywaliśmy 1:0. Chwilę wcześniej strzał jednego z gracza przyjezdnych trafił po uderzeniu głową w słupek i praktycznie to były najważniejsze sytuacje w pierwszej połowie.

Druga połowa rozpoczęła się podobnie do pierwszej jednak dość szybko udało nam się wyrównać stan meczu. Arbiter po raz kolejny podyktował rzut karny za zagranie ręką w polu karnym, choć i tutaj goście mocno protestowali co do słuszności jedenastki, która wydaje się była bardziej oczywsita. Stały fragment gry pewnym uderzeniem wykorzystał Tomek Kania i mieliśmy remis. Kilka minut później ponowne zagranie ręką w polu karnym po błędzie techniczny jednego z graczy Głowienki i sędzia musiał podyktować kolejną jedenastkę, którą wykorzystał Tomek Kania. Drugi gol uspokoił grę naszej drużyny, która praktycznie kontrolowała mecz do samego końca. Goście nie mieli pomysłu pod bramką Michała Zygmunta i niczym konkretnym nie zaskoczyli naszej defensywy. Kilka minut przed zakończeniem meczu po rzucie rożnym i zamieszaniu w polu karnym rywala, najlepiej odnalazł się Wiktor Szwast, który ładnym uderzeniem przy słupku ustalił wynik meczu.

Podsumowując nasza drużyna nie rozegrała porywającego spotkania, a mimo to dopisała kolejne 3 punkty w ligowej tabeli. Z meczu, który toczył się w dość sparingowym tempie większość zapewne zapamięta tylko jednego arbitra oddelegowanego na ten mecz, co pokazuje nie zbyt profesjonalne podejście naszego okręgowego związku do rozgrywania meczów w niższej klasie rozgrywkowej. Mimo to trzeba naszym graczom podziękować za trudny włożone w to spotkanie i ostatecznie cieszyć się z wygranej w ostatnim meczu na własnym stadionie w tej rundzie. Za tydzień jedziemy do Równego na ostatnie spotkanie w sezonie.

LKS Lubatowa - LKS Głowienka 3:1 (0:1)

1:1 Tomasz Kania (k)
2:1 Tomasz Kania (k)
3:1 Wiktor Szwast

M.Zygmunt - G.Albrycht, Ł.Zając II, M.Szwast, W.Szwast - M.Zima, G.Zygmunt, K.Zygmunt II, D.Kuliga - A.Borek, T.Kania

Żółte kartki: G.Albrycht, Ł.Zając II