dzisiaj: 355, wczoraj: 424
ogółem: 2 316 857

Wysokie zwycięstwo z Orłem !

• autor: cris77, 2018-05-14 09:11

W niedzielę 13 maja LKS Lubatowa rozegrał XVIII serię gier o mistrzostwo klasy B. Nasza drużyna pewnie pokonała na wyjeździe zespół z Pustyn 6:3.

Pierwsza połowa toczyła się głownie pod dyktando naszej drużyny. Swoją przewagę udokumentowaliśmy w 15 minucie, kiedy to w czystej sytuacji Adrian Borek nie dał szans bramkarzowi Pustyn z bliskiej odległości. Kilkanaście minut później nasz zespół podwyższył prowadzenie. Ładna akcja Michała Zimy z bocznego sektora boiska zakończyła się uderzeniem w słupek, piłkę z linii bramkowej wybił jeszcze jeden z obrońców gospodarzy, ale we właściwym miejscu i czasie był Borek, który z bliska trafił do niemal pustej bramki. Nie minęła chwila, a prowadziliśmy 3:0. Po raz kolejny do siatki trafił Adrian Borek po ładnym lobie nad wychodzącym bramkarzem Pustyn, kompletując przy okazji swojego pierwszego, a zarazem klasycznego hat-tricka w pierwszej drużynie. Gospodarze odpowiedzieli mocnym uderzeniem z którym poradził sobie jednak Michał Zygmunt. Niestety po tej akcji, a dokładnie po rzucie rożnym nasz bramkarz zaliczył "pusty przelot" i zawodnik miejscowych uderzeniem głową nie miał problemów ze zdobyciem gola. Do przerwy 1:3, choć nasz zespół mógł zdobyć jeszcze kilka goli w pierwszej osłonie.

Druga połowa nie wiele różniła się od pierwszej. To nasza drużyna miała więcej sytuacji na zdobycie bramki i potwierdziła to kolejnym golem, choć tym razem była to bramka samobójcza. Wrzutka z rzutu rożnego zakończyła się złą interwencją jednego z obrońców Orła, który skierował piłkę do własnej bramki. Chwilę później ładne prostopadłe podanie od Szymka Szwasta wykończył w sytuacji sam na sam Dawid Kuliga i było 5:1. Nasi nie ustrzegli się jednak błędów w defensywie. Niepotrzebna strata w okolicy pola karnego Krzyśka Zygmunta zakończyła się drugą bramką dla miejscowych. Trzeba również dodać, że nasi defensorzy też nie popisali się przy tym golu. Podrażniona stratą bramki nasza drużyna ruszyła do kolejnych ataków, które przyniosły powodzenie w postaci szóstej bramki. Tym razem egzekutorem okazał się Grzesiek Zygmunt, który bardzo ładnym uderzeniem z pola karnego nie dał szans na skuteczną interwencję bramkarzowi Pustyn tak, że ten tylko odprowadził wzrokiem zmierzającą piłkę do siatki. Ostatnie słowo należało do gospodarzy. Jeden z ich zawodników zdaniem arbitra był faulowany w naszym polu karnym co wiązało się oczywiście z "jedenastką". Rzut karny pewnie zamienił na bramkę jeden z graczy Pustyn, który tym samym ustalił wynik spotkania na 3:6 dla Lubatowej. Niestety mecz zakończył się nieprzyjemną sytuacją związaną z naszym graczem. Przy próbie wybicia piłki już za boczną linią autową, Szymek Szwast źle upadł na ziemię i doznał kontuzji kolana, najpewniej skręcenia. Naszego zawodnika zabrała do szpitala w Krośnie karetka pogotowia i miejmy nadzieję, że uraz nie okaże się zbyt poważny, choć w tym sezonie Szymka na boisku już nie zobaczymy.

Dobre zawody rozegrali nasi zawodnicy na stadionie w Pustynach. Przy lepszej skuteczności wynik mógł być zdecydowanie wyższy, ale cieszy fakt podniesienia się po dwóch ostatnich dotkliwych porażkach. Trochę jednak szkoda aż trzech straconych bramek, których zdecydowanie można było uniknąć. Nie mniej jednak wygrana cieszy, choć martwi kontuzja Szymka Szwasta, którego brak będzie z pewnością osłabieniem w naszej drużynie. Za tydzień gramy ważny mecz z Węglówką do której tracimy 3 punkty. Jest więc szansa na poprawienie swojej pozycji w ligowej tabeli.

Orzeł Pustyny - LKS Lubatowa 3:6 (1:3)

0:1 Adrian Borek 15'
0:2 Adrian Borek 30'
0:3 Adrian Borek 41'
1:4 samobójcza 47'
1:5 Dawid Kuliga 50'
2:6 Grzegorz Zygmunt 72'

M.Zygmunt - Sz.Pernal, Ł.Zając II, M.Szwast (G.Albrycht 60'), W.Szwast - M.Zima (M.Zając 75'), Sz.Szwast, G.Zygmunt, D.Kuliga (K.Zygmunt II 70') - A.Borek, T.Kania

Żółte kartki: D.Kuliga, M.Zima