Pewna wygrana z Nafciarzem !

• autor: cris77, 2018-04-26 16:35

W niedzielę 22 kwietnia LKS Lubatowa rozegrał XIV serię gier o mistrzostwo klasy B. Nasza drużyna rozbiła zespół z Bóbrki 6:0.

Mimo kilku osłabień i gry przez ok 20 minut w 10 (M.Szwast dojechał w trakcie pierwszej połowy) nasza drużna nie pozostawiła złudzeń Nafciarzowi. Już w pierwszej minucie spotkania nieporozumienie bramkarza z obrońcami wykorzystał Adrian Borek strzelając do pustej bramki. Kolejne szanse na gole zmarnowali Borek i Kania. W 10 minucie sędzia podyktował rzut karny za faul na Tomku, który powinien być jak się wydaje rzutem wolnym. Nasz zawodnik przy pierwszej próbie wykonania jedenastki zatrzymał się przed oddaniem strzału, więc sędzia nakazał powtórzyć rzut karny. Drugi strzał Tomka okazał się jednak za słaby by bezpośrednio pokonać bramkarza Bóbrki, ale dobitka okazała się już skuteczna i prowadziliśmy 2:0. Kilkanaście minut później w dobrej sytuacji znalazł się Maciek Zając, który ze sporym szczęściem i udziale bramkarza miejscowych wpakował piłkę do siatki na 3:0. Gospodarze nie wiele zagrażali bramce Michała, który w pierwszej połowie miał zdecydowanie więcej kontaktów z piłką przy nodze niż w swoich rękawicach.

Druga połowa również pod dyktando naszej drużyny. Po kilku dobrych okazjach w końcu doczekaliśmy się czwartej bramki autorstwa Grześka Zygmunta, który wykończył sytuację sam na sam. Chwilę później było już 5:0. Gola po wrzutce z bocznego sektora i strzele głową zdobył Adrian Borek, którego uderzenie po drodze otarło się jeszcze o zawodnika Bóbrki. Dzieła zniszczenia na kilka minut przed końcem meczu z rzutu karnego dopełnił Tomek Kania, który tym razem pewnie posłał piłkę do siatki. Należy wspomnieć jeszcze, że dwukrotnie nasi gracze obijali bramkę rywala. Raz w poprzeczkę po mocnym uderzeniu z bliska przez Borka, a drugi po ładnym uderzeniu z rzutu wolnego Szymka Szwasta, który trafił w słupek. Miejscowi dopiero w samej końcówce meczu postraszyli naszą bramkę kilkoma strzałami, ale żaden nie sprawił problemów naszemu bramkarzowi. Ostatecznie wygrywamy pewnie i wysoko 6:0.

Bardzo dobre zawody rozegrali nasi zawodnicy w meczu z Nafciarzem. Przy lepszej skuteczności wynik mógł oscylować w granicy tego jaki zobaczyliśmy kilka tygodni temu we Wrocance. Nie mniej jednak najważniejsze było zdobycie 3 punktów i utrzymanie dystansu do wyprzedzających nas drużyn. W kolejną niedzielę nasz zespół odpoczywa ze względu na przypadającą nam pauzę w rozgrywkach. Natomiast już 3 maja zagramy bardzo ważne spotkanie w Kombornii, która podobnie jak my walczy o przepustkę do wyższej klasy rozgrywkowej.

Nafciarz Bóbrka - LKS Lubatowa 0:6 (0:3)

0:1 Adrian Borek 1'
0:3 Maciej Zając 30'
0:4 Grzegorz Zygmunt 60'