LKS Lubatowa - Nafciarz Bóbrka

Porażka z Jasionką !

• autor: cris77, 2018-04-15 22:19

W niedzielę 15 kwietnia LKS Lubatowa rozegrał XIII kolejkę spotkań o mistrzostwo klasy B. Niestety nasza drużyna przegrała z Huraganem 0:1 po golu zdobytym praktycznie w ostatniej akcji meczu.

Początek pierwszej połowy wyrównany z obydwu stron. Sporo niedokładności i mało akcji podbramkowych z pewnością nie zachwyciło licznie zgromadzonych kibiców na stadionie w Lubatowej. Dopiero po kilkunastu minutach każda ze stron miała swoje szanse na bramkę. Goście blisko byli objęcia prowadzenia po rzucie rożnym, gdzie jeden z ich graczy zamknął dobrą wrzutę strzałem w słupek. Po okresie przewagi Jasionki do głosu doszli nasi zawodnicy. Mieliśmy dwie świetne okazje do zdobycia bramki, które niestety nie wykorzystaliśmy. W pierwszej strzał Tomka Kani w dobrym stylu obronił bramkarz gości w drugiej natomiast Dawid Kuliga nie trafił z bliska w bramkę w naprawdę dobrej sytuacji. Niewykorzystane okazje szybko mogły się zemścić. Faul Szymka Pernala w polu karnym na jednym z graczy Jasionki i sędzia musiał wskazać na "11". Na szczęście zawodnik Jasionki fatalnie uderzył nad bramką. Do przerwy mimo kilku zrywów obydwu ekip, bramek nie oglądaliśmy.

Druga połowa była podobna do pierwszej. Dużo walki, faulów, a mało konkretnych sytuacji pod bramkami. Naszej drużynie brakowało pomysłu w najważniejszych momentach. Mieliśmy kilka strzałów, ale żaden nie zagroził poważniej bramce Jasionki. Przyjezdni tez nie zachwycali, choć mogli objąć prowadzenie, ale dobrze spisał się Michał Zygmunt. Im bliżej końca spotkania tym gra jeszcze bardziej była mało atrakcyjna. W 90 minucie po nieodpowiedzialnym zachowaniu Grześka Albrychta, który otrzymał za nie bezpośrednią czerwoną kartkę, Huragan zdobył rzut wolny na ok 25 metrze od naszej bramki. Wrzutka w pole karne, trochę "bilarda" i z powietrza niezbyt mocnym, ale precyzyjnym strzałem gola zdobywa jeden z ich graczy. Wielka radość gości i ogromny zawód naszych zawodników. W doliczonych kilku minutach nie udało się już wyrównać i pierwsza porażka na wiosnę stała się faktem.

Podsumowując mecz na remis, bo każda ze stron miała przynajmniej jedną dobrą okazję na zdobycie gola. Niestety akcja w ostatniej minucie zadecydowała, a przecież goście wcale nie musieli mieć rzutu wolnego. To już jednak historia. Szkoda, bo uciekła duża szansa na zrównanie się w tabeli punktami z Jasionką. Za tydzień zagramy w Bóbrce i tam również nie będzie łatwo. Mamy jednak nadzieję, że do Lubatowej nasi zawodnicy wrócą w dobrych nastrojach.

LKS Lubatowa - Huragan Jasionka 0:1 (0:0)

M.Zygmunt - Ł.Zając, Sz.Pernal, G.Albrycht, M.Szwast - D.Kuliga, Sz.Szwast, G.Zygmunt, W.Szwast (65’ M.Zając) - A.Borek (60’ Maks Zygmunt), T.Kania (85' Sz.Michalak)

Żółte kartki: Sz.Pernal, Sz.Szwast, Ł.Zając, G.Albrycht, T.Kania
Czerwonka kartka: G.Albrycht (89')

autor: ~kibic 2018-04-16 08:46:44

avatar Troche lepszy zespol i juz praktycznie po wszystkim awans to tylko marzenie.

autor: ~obiektywny 2018-04-16 18:50:43

avatar Według mnie Jasionka była lepsza i zasłużenie wygrała mecz! A co do tego faulu na końcu to zawodnik za tak bezmyślne zachowanie powinien sam płacić! Co innego faul w akcji a nie jak on myślał że w MMA jest i może przeciwnika bezkarnie kopać!

autor: ~Kibic 2018-04-16 22:48:20

avatar Brakuje stylu druzynie, pomysłu, indywidualnosci sa ale brak taktyki, cieszy mloda obrona jak na wiek prosperujaca, i szymek w pomocy. Powodzenia stary kibic

autor: ~też kibic 2018-04-18 16:31:33

avatar popieram zdanie "obiektywnego"! za takie bezmyślne zachowanie karę pieniężną powinien zapłacić zawodnik a nie klub!!

Beskid RówneLKS Lubatowa
Beskid Równe 5:4 LKS Lubatowa