godz. 18.00.

Koniczynka - Guzikówka Krosno - Błękitni Jasienica Rosielna
Rotar Węglówka - Orzeł Pustyny

Błękitni vs LKS

Ważne zwycięstwo z Głowienką !

• autor: cris77, 2017-10-16 20:33

W X kolejce o mistrzostwo klasy B LKS Lubatowa zmierzył się z liderującą Głowienką. Nasz zespół pokazał się z niezłej strony i zdobył bardzo ważny komplet punktów pokonując rywala 2:1.

Mecz z liderem, po udanym ostatnim meczu z Koniczynką niósł ze sobą nadzieje na kolejny komplet punktów. Ale, żeby tego dokonać trzeba było zagrać najlepszy mecz w tej rundzie by przywieźć 3 punkty z trudnego terenu, gdzie Głowienka jeszcze nie przegrała. W porównaniu do ostatniego meczu nastąpiła tylko jedna zmiana w składzie. Nieobecnego Szymona Pernala zastąpił młodszy Łukasz Zając. Początek spotkania należał do gospodarzy, którym w sukurs przychodził wiejący wiatr. Akcje Głowienki nie były jednak groźne, dość spokojnie radzili sobie nasi obrońcy do spółki z Michałem Zygmuntem. Groźniejsze sytuacje tworzyli jednak nasi gracze. Dużo miejsca miał Michał Zima, który dwukrotnie uderzał z dystansu, niestety za każdym razem niecelnie. Groźną sytuację stworzyli sobie nasi zawodnicy, gdy po zgraniu Tomka Kani lewą nogą strzelał Grzesiek Zygmunt, jednak piłka minęła słupek. Gola dającego prowadzenie w tym meczu zdobyliśmy po dośrodkowaniu Gela z rzutu rożnego. Karol Zając oddał sprytny strzał głową i piłka wpadła przy prawym słupku bramki Głowienki. Po chwili, asystujący przy bramce G. Zygmunt musiał opuścić boisko z powodu kontuzji stawu skokowego. Jego miejsce na placu gry zajął młodszy Krzysztof Zygmunt i trzeba przyznać, że pierwsze minuty po wejściu na boisko były w wykonaniu Krzyśka bardzo dobre. Do przerwy nie wydarzyło się już nic godnego uwagi.

Po zmianie stron niestety, nasza drużyna przestała grać w piłkę. Często pojawiał się chaos, mnóstwo niedokładnych zagrań i nie najlepszych wyborów. Dzięki temu, gospodarze przeprowadzili kilka groźnych kontr i gdyby nie słabo nastawiony celownik w tym okresie gry, powinni już w tym spotkaniu prowadzić. Z kilku okazji wykorzystali jedną. Strata w środku boiska zrodziła się w kontrę, zamienioną w skuteczny strzał gracza gości. Prowadzenie w spokojnym meczu przerodziło się w remis i obawy przed najgorszym. Ostrzeżenie w postaci gola nie podziałało na naszych piłkarzy. Głowienka przeprowadziła kolejne akcje, na nasze szczęście fatalnie zachowywali się ich napastnicy. Do dobrej gry wróciliśmy na około 20 minut przed zakończeniem spotkania, kiedy to za drugą żółtą kartkę boisko opuścił obrońca z Głowienki. Najlepsze okazje mieli K.Zając i T.Kania, których dwukrotnie jednak zatrzymywał miejscowy bramkarz. Przez szeregi obronne w świetnym stylu przedarł się D. Kuliga, ale zamiast dogrywać piłkę wzdłuż bramki postanowił sam zakończyć akcję i ostatecznie przegrał pojedynek z bramkarzem. Na kilka minut przed końcem meczu w polu karnym został sfaulowany K.Zygmunt II. Przerwa w grze trwała dość długo ponieważ Krzysiek nabawił się kontuzji kolana. Chwila przerwy nie wpłynęła negatywnie na Tomka Kanię, który ze spokojem wykorzystał rzut karny i w 85 minucie prowadziliśmy 2-1! Ostatnie minuty to desperackie próby przedarcia się w nasze pole karne gospodarzy z Głowienki. Na szczęście czujni piłkarze z Lubatowej nie dopuścili do groźnych wrzutek w pole karne. W ostatniej minucie doliczonego czasu gry wynik mógł podwyższyć M.Zima, jednak w sytuacji sam na sam trafił w golkipera gospodarzy, który trzeba przyznać w kilku sytuacjach uratował swoją drużynę.

Podsumowując, pierwsza połowa niezła, pod pełną kontrolą naszych graczy. Być może nadmierny spokój spowodował rozluźnienie w naszych szeregach w pierwszej części drugiej połowy spotkania. Na szczęście po okresie przewagi gospodarzy wzięliśmy się do roboty i ostatecznie pokonaliśmy dotychczasowego lidera rozgrywek. Za tydzień mecz z Beskidem Równe, w którym koniecznie trzeba zdobyć 3 punkty. Niestety, radość z wygranej nieco popsuły groźne kontuzje Gela (staw skokowy) i zwłaszcza młodszego Krzyśka Zygmunta, który w starciu z przeciwnikiem doznał poważnej kontuzji kolana. Zatem zwycięstwo z Głowienką dla Krzyśka i Gela!

LKS Głowienka - LKS Lubatowa 1:2 (0:1)

0:1 Karol Zając 32' (głową)
1:2 Tomasz Kania 85' (rzut karny)

LKS: Michał Zygmunt - Jarosław Zygmunt, Krzysztof Zygmunt I, Grzegorz Albrycht, Łukasz Zając II - Michał Zima, Łukasz Zima, Dawid Kuliga (Szymon Michalak 90'), Karol Zając (Maciej Zając 80') - Grzegorz Zygmunt (Krzysztof Zygmunt II 30' (Adrian Borek 85')), Tomasz Kania

Żółta kartka: J.Zygmunt, G.Albrycht, T.Kania, D.Kuliga

autor: ~anonim 2017-10-17 02:00:40

avatar po strzale gela gość wybił z linii przez co był różny i z tego właśnie różnego padła bramka

autor: ~milik 2017-10-19 12:51:19

avatar CO z kontuzjowanymi zawodnikami ??

autor: ~anonim 2017-10-20 19:28:53

avatar przepraszam i znowu -300 to śok