Lubatowa vs OKS

W oczekiwaniu na nowy sezon !

• autor: cris77, 2017-08-06 18:45

Przed nami sezon 2017/2018 do którego rozpoczęcia pozostało na prawdę niewiele. Jaki będzie ten sezon w wykonaniu naszej drużyny? Jak będą wyglądały rozgrywki? Spróbuję krótko przedstawić sytuację naszego klubu na tydzień przed startem nowego sezonu.

Na początku wypadałoby wspomnieć o minionej kampanii naszego zespołu w klasie B. Jak wiemy nasz LKS zajął szóstą pozycję w ligowej stawce mimo, że po reorganizacji rozgrywek, aż cztery drużyny uzyskały promocję do klasy A. Czego zabrakło by osiągnąć ten cel? Przede wszystkim powtarzalności połączonej ze skutecznością pod bramką przeciwnika. Na palcach jednej ręki moglibyśmy policzyć ile razy nasz zespół zagrał dwa lub więcej meczów w takim samym ustawieniu. Do tego dochodzą stworzone sytuacje i przede wszystkim kadra jaką trener dysponował w większości meczów. Powiedzieć, że było dobrze to jak nic nie powiedzieć. To już jednak historia. Przed nami kolejny sezon w klasie B.

Przygotowania nasz zespół rozpoczął 12 lipca pod wodzą po raz kolejny Jakuba Szczurka. Kuba za namową ludzi związanych z klubem, postanowił jeszcze raz dać sobie szansę w naszej drużynie, choć jak wiadomo, po ostatnim meczu ubiegłego sezonu zrezygnował z funkcji trenera. Z frekwencją na treningach bywało różnie mimo, że odbywały się one trzy razy w tygodniu. Oczywiście sparingów też nie zabrakło. Z dobrej strony mimo porażki 3:2, pokazaliśmy się na boisku tegorocznego beniaminka klasy okręgowej, czyli w Kopytowej. Zdecydowanie lepiej zespół trenera Szczurka poradził sobie w meczu u siebie z A-klasowymi Łękami Dukielskimi, który wygrał 6:3! Niestety w sparingu z Rogami wróciły "stare czasy" i dzięki uprzejmości przeciwnika zagraliśmy po dziewięciu na małe bramki. Wynik 3:0 dla Burzy. Kolejnych meczów kontrolnych nie udało się rozegrać. Na sparing z Duklą mówiąc krótko "nie było ludzi", natomiast w ostatnią sobotę zespół z Krempnej nie przyjechał. Dwa mecze kontrolne przed startem rozgrywek, przed którym okres przygotowawczy jest na prawdę krótki, nie jest wynikiem jakimś tragicznym w dodatku zagraliśmy z lepszymi rywalami. Dobre i to!

Jak to zwykle bywa w ostatnim czasie problemem jest sytuacja kadrowa. Nie inaczej jest przed tym sezonem w naszej ekipie. Do zespołu po półrocznej przerwie wraca Krzysiek Zygmunt I lub starszy (jak kto woli), który wzmocni naszą defensywę. Ofensywę wzmocnił by na pewno również Bartek Kasprzycki, który wrócił z Przełęczy Dukla i zagrał nawet w sparingach. Problem jest taki, że Bartek wyjeżdża za granice, a na obczyźnie przebywają już Szymek Szwast i Maks Zygmunt i raczej nie należy się spodziewać ich rychłego powrotu do Polski. Z innych absencji należy wspomnieć, że kontuzjowany jest Jarek Zygmunt i jeśli wszystko dobrze pójdzie to do gry wróci na wiosnę. Treningów nie wznowił Michał Zima stąd jego prawdopodobnie też nie zobaczymy w tej rundzie. Tak się zawsze składa, że jak jeden zawodnik wróci to kolejny odchodzi. W tym przypadku wedle powiedzenia "trzeba grać tym co się ma" i nie ma na to rady. Z pewnością trener Szczurek nie zapomniał o wyróżniających się juniorach i niektórych zobaczymy w drużynie seniorskiej w tym sezonie. Problem w tym, że i tam brakuje zawodników, więc jak to pogodzić? Zapewne dowiemy się tego w takcie sezonu.

Jeszcze kilka słów o rozgrywkach. Po reorganizacji przez OZPN Krosno teraz mamy aż 6 grup w klasach B. Nasz zespół trafił do IV grupy i patrząc jakie zespoły się w niej znajdują, powinien być jednym z faworytów do awansu. Nie mniej jednak kandydatów może być więcej, chociażby Kombornia czy spadkowicz z Jasienicy Rosielnej. Czas pokaże na co stać naszą drużynę i w którym miejscu będziemy w czerwcu. Pierwsze jednak informacje poznamy już za tydzień, a dokładniej po meczu inauguracyjnym z Wrocanką na własnym stadionie.

Harmonogram meczów w rundzie jesiennej:

13 sierpnia   godz. 13.00.   LKS Lubatowa - Tornado Wrocanka
20 sierpnia   godz. 13.00.   Huragan Jasionka - LKS Lubatowa