dzisiaj: 168, wczoraj: 424
ogółem: 2 316 670

Przełęcz za mocna !!!

• autor: cris77, 2009-09-10 20:24
W środę tj. 9 września LKS Lubatowa przegrał w pierwszej rundzie Pucharu Polski z Przełęczą Dukla 2:5. Mimo ładnego początku w wykonaniu naszych zawodników, później zdecydowanie dominowali przyjezdni.
[info w zakładce "więcej"]
Spotkanie zaczęło się dość chaotycznie, ale z czasem nasi zawodnicy co raz więcej zagrażali bramce Dukli. Pierwszą dobrą okazją był strzał Łukasza Zająca, ale dobrze interweniował w tej sytuacji bramkarz. Przy kolejnym strzale, nasi zawodnicy mogli cieszyć się już z bramki, a konkretnie Tomek Kania, który z ostrego kąta ładnie umieścił piłkę w siatce. Tomek miał jeszcze jedną okazję, ale zabrakło precyzji i szczęścia, bo jego uderzenie minęło nie znacznie prawy słupek bramki. Moglibyśmy się zastanawiać co by było gdybyśmy prowadzili 2:0? Takiego prowadzenia nie było bo goście którzy z minuty na minutę rozkręcali się, zdobyli wyrównującą bramkę. Przy tej sytuacji zaspała trochę nasza obrona i napastnik Dukli w czystej sytuacji nie dał szans Michałowi Zygmuntowi. Kiedy wydawało się, że do przerwy utrzyma się remis, nie oczekiwanie piłka wpadła do siatki Zygmunta po... samobójczym trafieniu Adama Jakubczyka. Nasz stoper wybił tak piłkę, że ta niefortunnie odbiła się od kępki trawy i kompletnie zmyliła naszego bramkarza.
Po przerwie na boisku pojawili się Grzesiek Bąk i Marcin Jakieła w miejsce Łukasza Zająca i Damiana Sucha. O drugiej połowie można nie wiele powiedzieć. Mądra gra Przełęczy i słaba postawa naszych zawodników. Trzecią bramkę tracimy po rzucie rożnym i strzale głową zawodnika Dukli. Nie minęło kilka minut i nadzieje przywrócił nam Jarek Zygmunt, który skorzystał z błędu bramkarza gości ( piłkę z wolnego uderzył Sylwek, a bramkarz odbił piłkę przed siebie ).Nasze marzenia o szybkim powrocie do gry rozwiali goście strzelając czwartą bramkę. LKS jeszcze próbował, ale strzał Grześka Bąka czy Tomka Kani nieznacznie minęły bramkę. Piątą bramkę znów tracimy po strzale głową, gdzie tym razem napastnik gości wyskoczył najwyżej w polu karnym i zdobył bramkę dla swojego zespołu. Do końca spotkania naszą drużynę już na nic więcej nie było stać i ostatecznie ulegliśmy Dukli.
Szkoda po tym spotkaniu trochę pierwszej połowy, ale za to w drugiej niczym szczególnym się nie wykazaliśmy, może paroma dobrymi odbiorami w obronie. Czeka nas niestety jeszcze dużo pracy by móc poprawić grę.
Spotkanie z Przełęczą było tylko małym przedsmakiem tego co czeka nas w niedzielę. Spotkanie z OKS Markiewicza zapowiada się ciekawie, ale każdy wie, że będzie bardzo trudno ograć zespół z Krosna. W tym meczu nasz LKS musi zostawić wiele sił i charakteru na boisku żeby cokolwiek ugrać.