JKS Jasionów vs LKS Lubatowa 1:3

Podsumowanie XIV kolejki

• autor: cris77, 2009-03-30 22:39
Dn. 29 marca na boiskach b-klasowych drużyn odbyła się 14 kolejka. Na inauguracje rozgrywek pogoda dopisała, a w późniejszych godzinach nawet niewielki deszcz nie przeszkodził w rozgrywaniu meczów. W pierwszej kolejce rundy rewanżowej praktycznie obyło się bez niespodzianek, choć kilka wyników naprawdę jest ciekawych.
[info w zakładce więcej]
O godz. 11.00 meczami Jasienicy z Łękami i Jabłonicy z Kombornią rozpoczęła się 14 kolejka zmagań piłkarzy w klasie B. Po ciekawym meczu w Jabłonicy, gospodarze nadzwyczaj wysoko pokonali swoich rywali zza miedzy Kombornię 4:0. Widać, że Cisy to solidny zespół, który z meczu na mecz gra coraz lepiej, co potwierdzają ostatnie wyniki w lidze, m.in. zwycięstwo z liderem rudny jesiennej Krościenkiem w tamtym roku. Ciekawie również było w Jasienicy gdzie miejscowi grali z byłym zespołem klasy C Łękami Strzyżowskimi. Zespół Błękitnych potwierdza swoją dobrą dyspozycje na własnym stadionie (5 zwycięstw i 1 porażka), natomiast po świetnym początku zespół Łęk nieco spuścił z tonu( w ostatnich 5 meczach tamtej rudny zdobył zaledwie punkt ),ostatecznie między drużynami które zajmują miejsce w środku tabeli padł remis 2:2. Jednak wszyscy kibice naszego klubu czekali na godz. 14.00, gdzie rozpoczął się mecz odwiecznych rywali Lubatówki i Lubatowej. Po walce i niezbyt ciekawej grze obydwa zespoły podzieliły się punktami remisując 0:0. Równocześnie w Zmiennicy odbył się pojedynek miejscowego płomienia z kandydującą do awansu Sieniawą. Gospodarze po nacierających, wręcz morderczych atakach na bramkę rywala nie zdołali strzelić bramki, natomiast Wisłok po części ograniczony do gry z kontry wykorzystał swoją okazję i wbił przeciwnikowi pierwszego gola, a na dodatek w doliczonym czasie gry dołożył kolejne trafienie i przypieczętował zwycięstwo na gorącym terenie w Zmiennicy. O 16.30 rozpoczęły się kolejne 2 spotkania. Szczególnie wszystkie oczy był zwrócone na mecz kolejki między Jasionowem, a Krościenkiem Wyżnym. Gospodarze nie zwykli do przegrywania na swoim stadionie. Przed tym spotkaniem mieli komplet zwycięstw bo aż 7 meczów, dodając jeszcze fakt wysokich zwycięstw nad rywalami. Po dość wyrównanej grze i wypowiedziami kibiców z Jasionowa, że ich podopieczni wbiją rywalowi aż 7 bramek, mecz skończył się podziałem punktów, a w meczu każda ze stron strzeliła po 2 bramki. Tym samym JKS po raz pierwszy gubi punkty na własnej ziemi. Równocześnie do Bóbrki przyjechała drużyna Błękitnych Żeglc. Był to mecz bardzo ważny w kontekście utrzymania w lidze. Nafciarz potwierdził swoją niezłą dyspozycje na własnym boisku pewnie inkasując na swoje konto 3 punkty a zarazem pakując przeciwnikowi 2 bramki nie tracąc żadnej. Dla drużyny gości była to już 10 porażka w sezonie. I w końcu na zakończenie 14 kolejki o godz. 17.00 odbyło się ostatnie spotkanie zaplanowane na 29 marca. Zawodnicy Guzikówki podejmowali beniaminka drużynę Floriana Rymanów Zdrój. Przeszkadzające poniekąd grząskie boisko, ale po wyrównanej grze mecz zakończył się słusznym podziałem punktów, 1:1. Był to pierwszy remis drużyny Floriana w tej rundzie, a przy okazji zawodnicy grający w Desznie przerwali fatalną passę 7 kolejnych meczów bez zwycięstwa.
Podsumowując w 14 kolejce raczej obyło się bez niespodzianek, choć wysokie zwycięstwo drużyny Cisów Jabłonicy Polskiej nad Kombornią jest sporym zaskoczeniem w tej kolejce. W innych spotkaniach wyniki których mogliśmy się spodziewać, choć nasi kibic jaki i piłkarze mieli wielkie apetyty na zwycięstwo w Lubatówce. Tym razem się nie udało i trzeba się przygotować do kolejnego spotkania, gdzie naszym przeciwnikiem będzie zespół Błękitnych z Jasienicy. Rywal wymagający, ale do ogrania.
W następnej kolejce najciekawiej zapowiada się spotkanie Kombornii i Jasionowa. Gospodarze na własnym boisku przegrali tylko raz a wygrali aż 5 razy. Natomiast zespół JKS-u gra o wiele słabiej na wyjazdach niż w spotkaniach u siebie (3 zwycięstwa, 2 remisy i 1 porażka). W XV kolejce spotkań ciekawie powinno być również w Łękach Strzyżowskich, gdzie miejscowy LKS podejmował będzie zawodników Płomienia Zmiennicy. Już dziś zapraszam do typowania wyników niedzielnych spotkań.