dzisiaj: 209, wczoraj: 171
ogółem: 2 316 287

Kolejne zwycięstwo !

• autor: cris77, 2013-09-16 17:38

W niedzielę 15 września LKS Lubatowa rozegrał siódmą kolejkę spotkań o mistrzostwo klasy C. Nasi zawodnicy po raz kolejny zdobyli komplet punktów, pokonując tym razem Wrocankę 4:1.

Pierwszą połowę zaczynamy zdecydowanie i raz po raz szukaliśmy swoich szans pod bramką Wrocanki. Swoje okazję miał m.in Jarek Zygmunt, kiedy to po rzucie rożnym, strzał głową naszego kapitana na poprzeczkę sparował bramkarz miejscowych. Zawodnicy Tornada kompletnie nie mieli pomysłu na grę, a najgroźniejszą sytuację w pierwszej połowie sprezentowaliśmy im my sami. Nasz stoper nie trafił w prostej sytuacji w piłkę i zawodnik gospodarzy popędził w sytuacji sam na sam na naszą bramkę. Tylko świetna obrona Michała Zygmunta uchroniła nas od straty gola. LKS jednak dalej grał swoje i widać było, że bramka wisi w powietrzu. Tak też się stało. Krzysiek Zygmunt zagrywa do Łukasza Zimy, który mija obrońcę i będą już w polu karnym nie daje szans bramkarzowi Wrocanki. Strzelona bramka jeszcze bardziej podziałała na naszych zawodników i momentami nie schodziliśmy z połowy przeciwnika, który bronił się w rozpaczliwy sposób wybijając piłki czy to za linie końcowe czy za linie boczne boiska. Na bramkę Tornada oddaliśmy chyba najwięcej strzałów w tym sezonie. Swoich sił próbowali m.in. Zima czy Szwast, jednak za każdym razem bramkarz gospodarzy z trudem odbijał strzały naszych zawodników. Miejscowi w pierwszej połowie jeszcze raz dostali od naszego stopera "prezent", ale tym razem Mateusz Pernal do spółki z Michałem zażegnali niebezpieczeństwo pod własną bramką. W końcowych minutach pierwszej odsłony w końcu jedna z wielu akcji pod bramką Wrocanki została wykorzystana. Gola strzelił Dawid Kuliga, który otrzymał ładne podanie od Zimy i w czystej sytuacji po raz kolejny nie dał szans bramkarzowi gospodarzy na skuteczną interwencję. Do przerwy mieliśmy 2:0 dla LKS-u.

Drugą połowę zaczynamy od dobrej akcji, która miała swój koniec na lewej stronie boiska z udziałem Grześka Zygmunta. Niestety nasz zawodnik źle przyjął piłkę co w znacznym stopniu ułatwiło interwencję bramkarzowi Wrocanki, który uchronił swój zespół przed stratą bramki. Później swoje minuty mieli gospodarze. Nasi zawodnicy nie wiedzieć czemu zaczęli popełniać mnóstwo błędów, gubić krycie i nie potrafili przytrzymać dłużej piłki tak jak to robili chociażby w pierwszej połowie. Miejscowi zaczęli co raz częściej przebywać pod naszą bramką, a w ok. 55 minucie zdobyli kontaktową bramkę. Po faulu naszego drugiego stopera w polu karnym, sędzia bez wahania podyktował "jedenastkę", którą pewnie na gola zamienił jeden z zawodników Tornada. Strata bramki wprowadziła w nasze szeregi sporo nerwowości, które próbowali wykorzystać gospodarze. W jednej z akcji świetną interwencją popisał się Michał Zygmunt i Wrocanka miała z tej sytuacji tylko rzut rożny. Z czasem jednak to nasz zespół "wrócił do gry" i w ok. 75 minucie spotkania, wprowadzony kilkanaście minut wcześniej Piotrek Kmiecik wykorzystał podanie Zimy i z bliskiej odległości zdobył trzecią w meczu, a pierwszą w drużynie seniorskiej bramkę. Stracony gol ostudził zapały gospodarzy i do końca spotkania to Lubatowa kontrolowała przebieg gry. Wynik podwyższył strzałem z pięciu metrów Kamil Wiernasz i wszystko już było jasne. Ostanie minuty niczego już ciekawego nie przyniosły mimo, że nasz zespół miał jeszcze kilka okazji na zdobycie bramki i po raz kolejny Lubatowa zainkasowała ważne 3 punkty.

Tak na dobrą sprawę wynik meczu powinniśmy rozstrzygnąć w pierwszej połowie. Dwubramkowe prowadzenie do przerwy naszej drużyny to z pewnością najniższy wymiar kary dla Wrocanki mimo, że mieli stuprocentową okazję na strzelenie gola. W drugiej odsłonie meczu punktem kulminacyjnym mógł okazać się niepotrzebny rzut karny dla rywali. Na nasze szczęście po kilkunastu minutach przewagi miejscowych aplikujemy im bramkę i tak na prawdę kończymy to spotkanie. O tym meczu nasi zawodnicy muszą już zapomnieć, bo przed nimi ostatnie 4 bardzo ważne pojedynki w rundzie jesiennej z których aż 3 zagramy na własnym stadionie. Jako pierwsi do Lubatowej przyjadą zawodnicy Orlewa, którzy do tej pory uzbierali tylko 3 punkty mniej aniżeli nasza drużna. Zapowiada się ciekawe, ale i z pewnością trudne spotkanie przed zawodnikami LKS-u. Początek meczu z Suchodołem w niedzielę 22 września już o godz. 12.00.

Podsumowanie kolejki:
W 7 kolejce nie obyło się bez niespodzianek. Największe miały miejsce w Krośnie i Żeglcach. Orlew przegrał z ostatnio bardzo dobrze spisującą się ekipą z Wietrzna. Natomiast Błękitni pozbawili złudzeń w kolejnych już derbach gminnych Świerzową.
W innych spotkaniach wygrywali faworyci, a więc Iskrzynia z Węglówką oraz Pustyny z Bóbrką.
Remisem zakończył się mecz między Iwlą i Szczepańcową. Z takiego rezultatu na pewno nie są zadowolone obydwie drużny, które przed spotkaniem celowały w komplet punktów.