dzisiaj: 18, wczoraj: 424
ogółem: 2 316 520

Długo oczekiwane zwycięstwo !

• autor: cris77, 2013-06-16 17:33

W niedzielne, gorącą po południe 16 czerwca LKS Lubatowa rozegrał zaległą 16 kolejkę spotkań o mistrzostwo klasy B. Po bardzo dobrych zawodach nasza drużyna w końcu sięgnęła po 3 punkty, ogrywając Czeluśnicę 5:0.

Czarni II Jasło   -   pauza

Początek spotkania to wyrównana gra obydwu drużyn jednak brakowało składnych akcji. W ok 25 minucie gry kapitalnym strzałem w "okienko" bramki gości z wolnego popisał się Szymek Szwast i prowadziliśmy 1:0. Niecałe 10 minut później LKS już miał na swoim koncie 2 bramki. Dobrą kontrę wykorzystał Mateusz Pernal strzelając w długi róg bramki Czeluśnicy. To był zdecydowany okres przewagi naszej drużyny, były akcje, strzały, a momentami "piłka chodziła jak po sznurku". Wreszcie prawą stroną dynamicznie ruszył Grzesiek Zygmunt, który dograł do Pernala, a ten z bliskiej odległości wpakował piłkę do bramki. Zwieńczeniem dobrej gry w pierwszej połowie był rzut karny podyktowany za faul na Michale Zime, którego pewnym egzekutorem był Grzesiek Zygmunt. Do przerwy mieliśmy 4:0, ale trzeba wspomnieć jeszcze o dwóch świetnych okazjach Szwasta, które niestety zaprzepaścił. Goście natomiast mieli tylko jedną groźną okazję na strzelenie bramki, ale Michał Zygmunt zatrzymał w sytuacji sam na sam napastnika Czeluśnicy.

Drugą połowę nasi zawodnicy zaczęli dość ospale i tylko nieumiejętność przeciwników sprawiła, że nie straciliśmy bramki. Mimo początkowej przewagi naszych rywali to Lubatowa zdobyła bramkę. Ładną akcję Michała Zimy wykończył Mateusz Pernal, kompletując tym samym hat-tricka. Nasi poszli za ciosem, ale nie udało już się strzelić kolejnych bramek, choć sytuacje były do tego wyborne. Czeluśnica również próbowała szukać swoich szans, ale na posterunku byli nasi defensorzy lub Michał Zygmunt, który dwa razy wybronił trudne strzały z rzutów wolnych. Do końca meczu już się nic nie zmieniło i wreszcie nasza drużyna mogła się cieszyć z pierwszego na wiosnę kompletu punktów.

Nasza drużyna pokazała w dzisiejszym meczu charakter i zasłużenie sięgnęła po 3 punkty. Teraz naszych zawodników czeka przymusowa pauza. Natomiast w ostatnią niedzielę czerwca Lubatowa rozegra ostatnie spotkanie w tym sezonie. Na pożegnanie z B-klasą zagramy z Osobnicą, która cały czas liczy się w walce o awans. Jeśli nasz zespół utrzyma dobrą dyspozycję z ostatnich dwóch meczów to zapowiada się na prawdę ciekawy pojedynek.