Kontakty

Aktualności

Inauguracja na remis !

• autor: cris77, 2012-08-13 13:52

W niedzielę tj. 12 sierpnia LKS Lubatowa rozegrał pierwszą kolejkę spotkań o mistrzostwo klasy B. Inauguracyjny wyjazd do Czeluśnicy zakończył się dla naszych zawodników remisem 1:1.

["info w zakładce "więcej"]

Początek meczu znakomicie ułożył się dla gospodarzy, którzy już w drugiej minucie gry cieszyli się ze zdobycia gola. Rzut wolny na bramkę przy biernej postawie naszych zawodników w polu karnym zamienił jeden z miejscowych. Nerwowa gra Lubatowej była widoczna z każdą minutą w których to gospodarze mieli kilka okazji do zdobycia bramki. Najlepszą nie wykorzystał jeden z napastników Czeluśnicy, który w sytuacji sam na sam przegrał z Michałem Zygmuntem. Wraz z kolejnymi minutami spotkania pomału do głosu zaczęli dochodzić nasi zawodnicy. W końcu dobrą wrzutkę z lewej strony boiska Krzyśka Zygmunta wykorzystał strzałem głową Michał Zima. Bramka mobilizująco podziałała na zawodników Lubatowej, którzy do końca pierwszej części gry byli stroną przeważająca, ale nie potrafili tego udokumentować drugą bramką.

Druga połowa należała zdecydowanie do naszej drużyny. Problemem była tylko nieskuteczność. Czeluśnica próbował zagrozić jedynie naszej bramce dzięki kontratakom. My natomiast zmarnowaliśmy kilka dobrych okazji, które miał m.in. Tomek Kania czy Łukasz Zima. Mimo prób do końca spotkania wynik nie uległ zmianie i mecz zakończył się podziałem punktów.

Podsumowując po takim meczu pozostaje mały niedosyt. Wygrana, można powiedzieć, była na wyciągnięcie ręki. Jednak remis nie krzywdzi żadnej ze stron, bo swoje sytuacje miała i Czeluśnica i Lubatowa. Remis więc wydaje się być sprawiedliwym wynikiem. Dziękujemy naszym zawodnikom za walkę w tym spotkaniu, którzy momentami w strugach padającego deszczu pokazali, że potrafią być drużyną. Mamy nadzieję, że w kolejnym meczu Lubatowa strzeli więcej bramek od swojego przeciwnika i zgarnie pierwsze 3 punkty. Taka okazja już w najbliższą środę (15.08), kiedy to zagramy z rezerwami Czarnych Jasło. Zapowiada się ciężkie, a zarazem ciekawe spotkanie.