Kontakty

Aktualności

Zwycięstwo na zakończenie sezonu !!!

• autor: cris77, 2012-06-11 21:36

W niedzielę tj. 10 czerwca LKS Lubatowa rozegrał dwudziestą-szóstą, a zarazem ostatnią kolejkę spotkań o mistrzostwo klasy B w sezonie 2011/2012. Po niezłym widowisku stworzonym przez obydwie drużyny, Lubatowa ograła Osobnicę 3:2.

["info w zakładce "więcej"]

Mimo kolejnych braków kadrowych i nie najlepszej murawy spowodowanej wcześniej padającym deszczem spotkanie w wykonaniu gospodarzy z Lubatowej mogło się podobać. Już od samego początku LKS stwarzał sobie dogodne okazje do zdobycia bramki, ale brakowało szczęścia. Najpierw strzał Jarka Zygmunta z rzutu wolnego trafił w poprzeczkę, a później minimalnie pomylił się Kamil Wiernasz uderzając obok słupka. To jednak nie był koniec bramowych sytuacji, bowiem Lubatowa mogła wyjść na prowadzenie za sprawą Krzyśka Zygmunta, niestety jego strzał głową zatrzymał się na poprzeczce bramki przyjezdnych. Próżno by szukać było tak dogodnych okazji ze strony Osobnicy, ale jak to mówi stare porzekadło: "niewykorzystane sytuacje lubią się mścić" i tak też było w tym meczu. Błąd w środku pola, prostopadłe zagranie do jednego z graczy Sparty i ich napastnik bez trudu wykorzystuje sytuacje sam na sam z Michałem. Na szczęście radość gości nie trwała długo i jeszcze przed przerwą do wyrównania po indywidualnej akcji doprowadza Kamil Wiernasz strzelając w długi róg bramkarza przyjezdnych. Do przerwy 1:1.

W drugiej odsłonie na placu gry pojawił się powracający po kontuzji Michał Zima, który zmienił Kamila Wiernasza. Powodem takiej decyzji był oczywiście fakt, że Kamil grał połowę spotkania w drużynie juniorskiej bacznie przyczyniając się do jej utrzymania w klasie okręgowej. Scenariusz w drugiej połowie nie co się zmienił, a to dlatego, że Osobnica próbowała częściej atakować naszą bramkę. Niestety tak jak w pierwszej połowie marnujemy kilka okazji, m.in. Tomek Kania w sytuacji sam na sam uderza obok bramki. Nie mal natychmiast mogło się to zemścić, ale skuteczną interwencją popisał się Zygmunt. W kolejnej akcji Sparta nie miała już tyle szczęścia. W pol karne wpadł Łukasz Zima i bez pardonu został podcięty przez jednego z obrońców gości. Słowacki arbiter wskazał na wapno, a pewnym egzekutorem jedenastki okazał się tym razem Michał Zygmunt strzelając niczym rasowy napastnik w górny prawy róg bramki. Kiedy wydawało się, że możemy pójść za ciosem i dobić przeciwnika, sędzia dyktuje kontrowersyjny rzut karny i Osobnica wyrównuje.Wydaje się, że obydwaj zawodnicy zarówno LKS-u jak i Sparty walczyli bark w bark w naszej szesnastce. Nasi jednak szybko zapomnieli o straconej bramce i od razu stworzyli sobie okazje na kolejnego gola, ale sytuacji sam na sam nie wykorzystał Szajna, który chwile wcześniej również miał doskonałą okazję na bramkę. Ale co się odwlecze to nie uciecze, piłkę na ok 25 metrze przejmuje Janek Szajna i bez zastanowienia strzela... w samo okienko bramki Osobnicy, ależ to był gol. Radość na stadionie nie miała końca, jednak do końca meczu pozostało jeszcze kilka minut i kto wie jak stuprocentowej okazji nie wybronił by Michał Zygmunt. Do końca spotkania nic się już jednak nie zmieniło i Lubatowa wygrała 3:2, kończąc dobrą serię bez porażki Osobnicy.

Podsumowując, nasza drużyna zagrała bardzo dobre zawody i trzeba przyznać, że wygrała zasłużenie. Na meczu jak obiecał przed wyjazdem za granicę, pojawił się na tym spotkaniu trener Michalczyk. Teraz nadszedł czas na wszelkie podsumowania i rozliczenia za ten sezon. Sezon, który na pewno nie tak miał wyglądać, ale biorąc pod uwagę nie tylko aspekty sportowe, zajęcie 10 miejsca i bezpieczne utrzymanie się w lidze można uznać za sukces, choć nie jednemu pozostaje niedosyt. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim zawodnikom za zaangażowanie i walkę do samego końca, a także trenerowi i zarządcą naszego klubu. O wszystkich zmianach będziemy informować na bieżąco.