LKS Lubatowa - strona nieoficjalna

Strona klubowa
Herb
  • Przypominamy o ankietach - znajdują się po prawej stronie.
  • Aktualności:
  • 2019-06-24 Remis w Górkach !
  • 2019-06-20 Mamy baraże !
  • 2019-06-04 Jaśliska pokonane !
  • Wyniki ostatniej kolejki:
  • Rotar Węglówka - Jasiołka Jaśliska 3:1
  • Orzeł Pustyny - Beskid Równe 3:0
  • LKS Lubatowa - LKS Głowienka 2:1
  • Huragan Jasionka - Koniczynka - Guzikówka Krosno 3:1
  • Piastovia Miejsce Piastowe - Nafciarz Bóbrka 1:1
  • Błękitni Jasienica Rosielna - pauza
  •        

Treningi

Wtorek, Piątek
godz. 18.30

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 23

Losowa galeria

LKS vs Nowy Dwór
Ładowanie...

Wyszukiwarka

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 2 gości

dzisiaj: 301, wczoraj: 424
ogółem: 2 316 803

statystyki szczegółowe

Najlepsi typerzy

Zaloguj się, aby typować.
Lp. Osoba Pkt.

Kontakty

Historia

Początki sportu zorganizowanego w Lubatowej sięgają lat 70-tych. Inicjatorem założenia Klubu Sportowego był Jan Jakieła (obecnie mieszkaniec Kobylan). Zebranie założycielskie odbyło się w klubokawiarni Ruch, w budynku "starej szkoły" w Lubatowej. Uczestniczyło w nim około 50 osób oraz pracownicy GRN z jej przewodniczącym Józefem Turkiem. Działalność pierwszego Ludowego Zespołu Sportowego (LZS) nastawiona była na piłkę nożną. Zajęcia odbywały się na boisku przy Szkole Podstawowej w Lubatowej, a w czasie zimy w tzw. "baraku" służącym w owym czasie za miejsce, gdzie urządzano dyskoteki,zabawy.Mecze rozgrywano z drużynami z sąsiednich wiosek. Kazimierz Zima wspominał, że pierwszy mecz z Lubatówką zakończył się remisem 2:2. LZS jednak borykał się ze sportowymi trudnościami. Z powobu braku środków i własnego stadionu piłkarskiego działalność klubu trwała tylko 2 lata (1971-1973).

Kolejne próby utworzenia klubu podjęto jesienią 1974 r. W zebraniu założycielskim uczestniczyło wielu mieszkańców Lubatowej zainteresowanych reaktywowaniem drużyny piłkarskiej. Grupę inicjatywną stanowili: Kazimierz Zima, Walenty Stanisz, Stanisław Podlaszczak, Stanisław Jakieła, Edward Borek, Mieczysław Bałon, Adam Zima, Eugeniusz Zima. Wiosną 1975 r. zgłoszono drużynę do rozgrywek Ligi Wiejskiej. Po zwycięstwie w swojej grupie w sezonie 1975/1976 zespół piłki nożnej zgłoszono do klasy "C". "Swoje" mecze rozegrano na stadionie w Rogach. Trzeba podkreślić, że działalność klubu oparta była na społecznej pracy jego założycieli. Ówczesny naczelnik Gminy, Kazimierz Boczar poparł zaangażowanie młodych sportowców finansując zakup strojów, butów, piłek, niekiedy pokrywał koszty wyjazdu na mecze. Większość środków była zdobywana systemem gospodarczym (działacze organizowali dyskoteki, festyny, zabawy taneczne). Drużyna funkcjonowała bez trenera, zajęcia odbywały się na boisku przy Szkole Podstawowej w Lubatowej. Klub okazał się kuźnią młodych talentów. Już w pierwszym roku istnienia kilku zawodników zasiliło klub "Burza" Rogi, który wtedy był już w "A" klasie. W sezonie 1976/1977 w rozgrywkach w klasie "C" drużyna Lubatowej zajęła II miejsce, miała szanse na awans do klasy "B", ale ze względu na brak stadionu podjęto decyzję o pozostaniu w tej samej grupie. Drużyna kolejny raz przeżywała kryzys i w 1978 r. rozpadła się. Ponownie Klub wznowił swoją działalność w 1979 r., ale zawiesił ją znów w roku 1982. Klub posiadał wtedy dobrych utalentowanych sportowców, którzy po rozpadzie drużyny w Lubatowej przez kilka sezonów zasilali wspomnianą "Burzę" Rogi (Jan Stanisz, Wacław Zima, Bogdan Parylak, Piotr Stanisz) i "Przełęcz" Dukla (Jan Pernal, Ryszard Zima, Andrzej Zając).

W styczniu 1999 r LZS został przekształcony w Ludowy Klub Sportowy (LKS). Komitet Założycielski reprezentowali : Tadeusz Sokół, Józef Turek, Adam Jakieła. 29 czerwca 1999 r. wybrano zarząd LKS Lubatowa:
Maciej Węgrzyn - prezes,
Jan Jakubczyk- zastępca,
Tadeusz Sokół - sekretarz,
Czesława Drozd - skarbnik,
Józef Chłap, Maciej Zając członkowie zarządu.
W skład Komisji Rewizyjnej weszli: Andrzej Borek, Jan Owsiany, Witold Podlaszczak.

Na zebraniu tym powołano do życia sekcję piłki nożnej (30 zawodników), której kierownikiem został Bolesław Murdzek. Pierwszym trenerem został Jan Stanisz. W związku z tym, że w naszej miejscowości nie było stadionu mecz rozgrywano na stadionie LKS "Burza" Rogi. Od tego czasu zaznacza się stabilizacja klubu. Powoli, systematycznie drużyna podnosi swoje kwalifikacje, jest w czołówce grupy "B". W roku 2002 występuje w grupie "A". Drużyna piłkarska to grono dobrych sportowców, mieszkańców Lubatowej. Trenerzy, którzy przyczynili się do zwycięstwa drużyn w latach 1999-2005 to: Jan Stanisz, Wacław Zima, Andrzej Michalczyk, Tomasz Stanisz.  

Ankiety

Czy LKS Lubatowa w sezonie 17/18 zdobędzie w końcu upragniony awans do klasy A?

Reklama

Logowanie

Najbliższe spotkanie

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Ostatnie spotkanie

LKS GórkiLKS Lubatowa
LKS Górki 1:1 LKS Lubatowa
2019-06-23, 15:00:00
Górki
    relacja »
mecz barażowy

Wyniki

Ostatnia kolejka 22
Rotar Węglówka 3:1 Jasiołka Jaśliska
Orzeł Pustyny 3:0 Beskid Równe
LKS Lubatowa 2:1 LKS Głowienka
Huragan Jasionka 3:1 Koniczynka - Guzikówka Krosno
Piastovia Miejsce Piastowe 1:1 Nafciarz Bóbrka
Błękitni Jasienica Rosielna pauza

Statystyki drużyny